INSTYTUT HISTORII

Uniwersytet w Siedlcach

 Baner Solidarno

logotypy ministerstwa biblioteki i uniwersytetu

 

"Wokół Okrągłego Stołu. Solidarność na terenie południowego Podlasia w latach 1980-1989" – jest projektem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej. Adresowany jest do młodzieży, osób dorosłych oraz seniorów zamieszkujących teren południowego Podlasia.

Niniejszy projekt jest odpowiedzią na rosnącą potrzebę edukacji w kontekście historii regionalnej, a w szczególności najważniejszych wydarzeń, jakie zapisały się na kartach współczesnej historii Polski i bezpośrednio miały swój udział w odzyskiwaniu suwerenności państwowej. Poprzez planowane działania uczestnicy projektu zyskają niepowtarzalną wiedzę na temat działalności Solidarności na terenie południowego Podlasia w latach 1980-1989.

Podczas trwania projektu zostanie zorganizowany cykl 6 spotkań regionalnych, 6 lekcji edukacyjnych, w tym konferencji naukowej, która będzie zwieńczeniem projektu. Zorganizowana zostanie także mobilna wystawa planszowa "Wokół Okrągłego Stołu. Solidarność na terenie południowego Podlasia w latach 1980-1989".

link do: strony Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej 

Partnerem projektu jest Uniwersytet w Siedlcach, który wesprze Miejską Bibliotekę Publiczną w Białej Podlaskiej w działaniach na rzecz promocji wiedzy historycznej i promocji dziedzictwa kulturowego.

Koordynatorzy projektu:

dr Małgorzata Nikoniuk (Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej)

dr hab. Dariusz Magier, prof. uczelni (partner projektu – Uniwersytet w Siedlcach)

 

Wydarzenia: 

SOLIDARNOSC MAGIER plakat   SOLIDARNOSC II ROGUSKI   plakat z tekstem zaproszenia zmniejszony

 

 SOLIDARNOSC KONFERENCJA zaproszenie

 Media: 

link do: W bibliotece o Okrągłym Stole | Radio Lublin | 20.03.2024