ludzie z nagrodami w tle baner

7 marca 2024 roku odbył się finał Siedleckiego Konkursu Historycznego 2023: Bić się czy nie bić? Postawy Polaków wobec czynu niepodległościowego w okresie zaborów

Do finału zakwalifikowano 18 prac uczniów z 11 szkół z województw: lubelskiego, mazowieckiego i małopolskiego. Laureatami zostali:
  • I miejsce: Anna Brodzik z Zespołu Szkół w Stoczku Łukowskim (opiekun p. dr Marcin Gomółka).
  • II miejsce: Antoni Wyrwiński z V Liceum Ogólnokształcącego im. Augusta Witkowskiego w Krakowie (opiekun p. dr Rafał Kobylec).
  • III miejsce: Wiktoria Walaszek z I Liceum Ogólnokształcącego w Radzyniu Podlaskim (opiekun p. Ewa Skrzypczak).
  • Nagroda Dyrektora Instytutu Historii: Aleksandra Karpińska z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim (opiekun p. Mateusz Siudaj).
  • Nagroda studencko-doktoranckiego Koła Naukowego Archiwistów i Historyków UwS: Oskar Chmiel z III Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Wyszkowie.
Pozostali finaliści konkursu:
  • Wojciech Dudka z V Liceum Ogólnokształcącego im. Augusta Witkowskiego w Krakowie (opiekunem p. dr Rafał Kobylec).
  • Igor Hołubiec z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Prusa w Siedlcach (opiekun p. Marcin Górzny).
  • Kacper Kolasiński z I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Parczewie (opiekun p. Iwona Pastor).
  • Karol Krasny z V Liceum Ogólnokształcącego im. Augusta Witkowskiego w Krakowie (opiekun p. dr Rafał Kobylec).
  • Julia Kosowska z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim (opiekun p. dr Agnieszka Gątarczyk).
  • Filipa Kulesza z III Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Wyszkowie (opiekun p. Monika Lipka).
  • Karolina Majczyna z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim (opiekun p. dr Agnieszka Gątarczyk).
  • Natalia Maksimiuk z IV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Białej Podlaskiej (opiekun p. Renata Lenz).
  • Aleksandra Nakonieczna z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim (opiekun p. Katarzyna Mackiewicz).
  • Paweł Palinowski z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim (opiekun p. Katarzyna Mackiewicz).
  • Martyna Paprocka z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Kazimierza Wielkiego w Siedlcach (opiekun p. Agata Kowalczyk).
  • Jakub Pietrzak z Zespołu Szkół nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie (opiekun p. Inga Bartosiewicz).
  • Paulina Zacharczuk z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 4 im. Kazimierza Wielkiego w Siedlcach (opiekun p. Agata Kowalczyk).
Link do: FOTOGALERII