dzieci i dwie kobiety stoja przodem

Doktorantka Szkoły Doktorskiej UPH w dyscyplinie historia mgr Barbara Tekely Skrętowicz po raz kolejny odwiedziła najmłodszych, by przekonywać, że historia wcale nie jest nudna. Wydarzenie mogło zostać zrealizowane dzięki gościnności Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. ks. Stanisława Konarskiego w Łukowie, inicjatywie kół naukowych istniejących przy Instytucie Historii oraz Muzeum Wojskowości w Starej Miłośnie.

Uczniowie klas I i IV poznawali różne epoki historyczne. Mozaika eksponatów od amonitów przez wojskowe artefakty od epoki napoleońskiej po 1939 r. pozwoliły pobudzić ciekawość najmłodszych.Wspomnienia Joanny Papuzińskiej czytane przez „Panią” w mundurze… Nic nie działa na wyobraźnię dzieci lepiej, jak właśnie taka historia, której można dotknąć. Spotkania odbyły się w dniach 8, 9 i 30 marca 2023 r. Ale to nie koniec. Ciąg dalszy nastąpi...