laureaci konkursu

7 marca 2018 r. miało miejsce ogłoszenie wyników ogólnopolskiego konkursu Strażniczki Niepodległej. Rola kobiet w odzyskaniu i utrzymaniu suwerenności w XX wieku. Konkurs dla uczniów szkół średnich zorganizowały wraz z Naszym Instytutem, Studenckie Koło Naukowe Historyków i Niezależne Zrzeszenie Studentów UPH. Do puli finałowej zakwalifikowano 12 prac. I miejsce - Weronika Gochnio KL. II D II LO im. Św. Królowej Jadwigi w Siedlcach opiekun Piotr Kotarski; II miejsce – Kamil Łowicki, Kl. I A, Zespół Szkół nr 1 im. K. K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim, opiekun Andrzej Brzezik; III miejsce - Klara Chwaluk, Kl. I D, I LO im. J. I. Kraszewskiego w Białej Podlaskiej opiekun Jarosław Radecki; Patryk Szóstak, Kl. IV J, Zespół Szkół nr 1 im. K. K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim, opiekun Iwona Piętka; Karolina Śledziewska, KL. I B, I LO im. Adama Mickiewicza w Węgrowie opiekun Mariusz Szczupak. SKNH przyznało dodatkowo 2 nagrody specjalne, które otrzymały: Alicja Gumowska, KL. II C I LO im. Stanisława Konarskiego Zambrów opiekun Agnieszka Mentecka oraz Julia Juchimiuk KL. I E II LO im. Emilii Plater w Białej Podlaskiej opiekun Magdalena Mackiewicz.