17 kwietnia 2026 r. prof. Sergiusz Leończyk wziął udział w międzynarodowej konferencji naukowej pt.
„ZESŁAŃCY Z LITWY I ŻMUDZI NA SYBERII: KULTURA, ŚWIATOPOGLĄD, TOŻSAMOŚĆ”.
Organizatorzy:
Uniwersytet Vitauti Magni w Kownie;
Instytut Historii PAN;
Sekcja Badań nad Historią Syberii KNH PAN.
Prof. S. Leończyk wygłosił referat nt. "Zesłańcy z Litwy po powstaniu styczniowym w guberni jenisejskiej".
Serdecznie gratulujemy.
